>
2024-03-29

Lietuvoje jau ketvirtąjį kartą įvyko Europos statistikos konkursas

Tradicija tapusiame Europos statistikos konkurse antrus metus iš eilės dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius. Šiemet statistinio raštingumo ugdymui skirtu konkursu susidomėjo ir savo žinias išbandė net 130 komandų.

Pirmiausia komandos sprendė testus, kuriuose pritaikė matematikos, ekonomikos ir kitose pamokose išmoktus skaičiavimus, ieškojo statistinių rodiklių Oficialiosios statistikos portalo Rodiklių duomenų bazėje ir analizavo Eurostato leidinį aktualia energetikos tema.

Geriausiai testus išsprendusios komandos buvo pakviestos parengti pristatymus. Moksleiviai analizavo švietimo rodiklius, atsinaujinančius energijos išteklius, lygino jauno žmogaus portretą Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, tikrino visuomenėje paplitusius stereotipus. Savo analizes komandos pateikė vaizdo įrašų, svetainių, skaidrių formatais.

Komandų pristatymus vertino Valstybės duomenų agentūros vertinimo komisija. Savo palaikymą darbams taip pat išreiškė visuomenė balsuodama socialiniuose tinkluose.

Susumavus abiejų užduočių rezultatus, vyresniųjų moksleivių kategorijoje pirmąją vietą užėmė Vilniaus licėjaus komanda „WORKSHEET“. Antroji vieta atiteko Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos komandai „ZUIKOS“, trečioji – Klaipėdos Baltijos gimnazijos komandai „AUNEIMA“.

Jaunesniųjų moksleivių kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos komanda „PASIRUOŠĘ“. Antrąją vietą užėmė Klaipėdos Baltijos gimnazijos komanda „VIKŠRIUKAI“. Trečioji vieta atiteko Kauno jėzuitų gimnazijos komandai „3D8F3D“.

Komisijos sprendimu, kaip kūrybiškiausia komanda vyresniųjų moksleivių kategorijoje buvo išrinkta Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda „SPINDULIAI“, o jaunesniųjų kategorijoje – Šiaulių universitetinės gimnazijos komanda „MEDUOLIAI“.  

Visus darbus galima pamatyti čia.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems moksleiviams ir jų mokytojams už dalyvavimą. Tikimės, kad konkursas praplėtė moksleivių oficialiosios statistikos paieškos ir analizės gebėjimus, o mokytojams suteikė įkvėpimo ir naujų idėjų, kaip statistiką pritaikyti pamokose.

Nacionaliniame etape nugalėjusių komandų laukia dar vienas iššūkis – jos turės galimybę varžytis su geriausiomis kitų šalių komandomis Europos etape, kurio laimėtojai bus paskelbti birželio mėnesį.

Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos.